Złoty Medal na wystawie Kaohsiung International Invention and Design Expo, Tajwan

Prestiżowa nagroda została przyznana w kategorii wynalazków dla Budownictwa i Konstrukcji.

Sodol Konrad
Sodol

Sodol Konrad

Zwycięski wynalazek to przełomowa technologia kompozytu chłodząco-izolującego, która została wdrożona do przeciwpożarowych ścian osłonowych wykonywanych ze szkła i aluminium.

Innowacja ta została opracowana w ramach przewodu doktorskiego dra inża Konrada A. Sodola, gdzie promotorami ze strony uczelni byli prof. dr hab. inż. Łukasz Kaczmarek oraz dr hab. inż Jacek Szer, prof. uczelni, zaś opiekunem z przedsiębiorstwa był mgr inż. Dariusz Tyszkowski.

Technologia powstała w ramach I edycji programu “Doktoraty Wdrożeniowe”, we współpracy z firmą Hydro Building Systems Poland z grupy Norsk Hydro oraz Politechniką Łódzką: Instytutem Inżynierii Materiałowej oraz Katedrą Fizyki Materiałów Budowlanych i Budownictwa Zrównoważonego.

Nagroda ta jest dowodem zaangażowania w innowacje i doskonałości w dziedzinie budownictwa i konstrukcji.

Jest to również dowód na to, że wspaniałe rzeczy powstają, gdy interdyscyplinarne zespoły współpracują na pograniczu różnych dziedzin.

SERDECZNE GRATULACJE!