ZASŁUŻENI NAUKOWCY POLITECHNIKI ŁÓDZKIEJ otrzymali 17 maja odznaczenia państwowe i awanse stopni naukowych.

Na uroczystym posiedzeniu Senatu PŁ 17 maja 2022 r. wręczono odznaczenia i wyróżnienia zasłużonym pracownikom uczelni oraz dyplomy doktorom i doktorom habilitowanym.

Na uroczystym posiedzeniu Senatu PŁ wręczono odznaczenia i wyróżnienia zasłużonym pracownikom uczelni oraz dyplomy doktorom i doktorom habilitowanym.

• Wojewoda Łódzki, dr Tobiasz Bocheński, przyznał zasłużonym pracownikom odznaczenia państwowe.
  • Wicekurator Łódzki, Andrzej Krych, wręczył Medale Komisji Edukacji Narodowej.
  • Rektor PŁ, prof. Krzysztof Jóźwik, wręczył odznakę „Zasłużony dla Politechniki Łódzkiej” oraz naukowcom dyplomy doktorów habilitowanych i dyplomy doktorów.

Medale

Medale

medale

Lista doktorów habilitowanych i doktorów, którzy uzyskali stopnie naukowe na Politechnice Łódzkiej od maja 2019 r. do maja 2022 r., dostępna jest tutaj: https://p.lodz.pl/.../habilitacje-i-doktoraty-2019-2022_0...

Wśród nagrodzonych naukowców Politechniki Łódzkiej są naukowcy z Wydziału Mechanicznego:

Złoty Krzyż Zasługi
dr hab. inż. Witold Pawłowski, profesor uczelni

Srebrny Krzyż Zasługi
prof. dr hab. inż. Leszek Klimek

Brązowy Krzyż Zasługi
dr inż. Robert Pietrasik
dr hab. inż. Jacek Sawicki, profesor uczelni

Medal Komisji Edukacji Narodowej
dr hab. inż. Dorota Bociąga, profesor uczeln
dr hab. inż. Konrad Dybowski, profesor uczelni
dr hab. inż. Marcin Gołąbczak, profesor uczelni
prof. dr hab. inż. Łukasz Kaczmarek
dr inż. Agnieszka Kobierska
dr hab. inż. Łukasz Kołodziejczyk

Odznaka „Zasłużony dla Politechniki Łódzkiej”
prof. dr hab. inż. Leszek Klimek
dr inż. Dorota Rylska, profesor uczelni.

Wszystkim, którzy otrzymali wyróżnienia i nagrody serdecznie gratulujemy!