Wydział na Kołach - koła naukowe integrują środowisko studenckie

Promocja działalności, szansa na poznanie nowych ludzi i zainteresowanie ofertą potencjalnych kandydatów do koła naukowego.

Przez kilka godzin Opiekunowie i Studenci Kół Naukowych Wydziału Mechanicznego przedstawiali merytoryczne prezentacje oraz wymienili się doświadczeniami w ramach wydarzenia „Wydział na Kołach”, które odbyło się w Fabryce Inżynierów XXI wieku w dniu 22.11.2022 r.

Prezentacja kół naukowych jest niezwykle istotnym wydarzeniem życia uczelnianego, ponieważ pozwala ona podzielić się osiągnięciami koła ze środowiskiem studenckim. Daje również możliwość zainspirowania studentów do działań i pokazania im, że okres studiowania, to nie tylko nauka, ale również realizowanie ciekawych projektów, nawiązywanie kontaktów, rozwijanie swoich pasji i zainteresowań.

Nasz Wydział wspiera działalność kół naukowych, zdając sobie sprawę, że udział w nich to dla studentów często pierwsze i bardzo cenne kroki do przyszłej kariery zawodowej. To szansa na zdobycie doświadczenia i kompetencji, które przyszli pracodawcy cenią sobie najbardziej : pracowitość, samodzielność, kreatywność, umiejętność pracy w grupie.

Podczas wydarzenia prezentowały się Koła:

• Koło Spawalnicze Intercontinental Welders - Instytut Inżynierii Materiałowej - opiekun dr inż. Andzej Nosal
  • Koło Naukowe Inżynierii Materiałowej i Kosmicznej - Instytut Inżynierii Materiałowej- opiekun dr inż. Wojciech Pawlak
  • Studenckie Koło Naukowe BioMed-Spec- Instytut Inżynierii Materiałowej- opiekun dr.hab. inż. Dorota Bociąga, prof. Uczelni
  • Studenckie Koło Naukowe Miłośnicy Motoryzacji ( dwa zespoły Lodz Solar Team i Iron Warriors) - Instytut Maszyn Przepływowych - opiekun dr inż. Rafał Dychto
  • Studenckie Koło Naukowe Energetyków (zespół GUST) - Instytut Maszyn Przepływowych- opiekun dr inż. Michał Lipian, dr inż. Michał Kulak
  • Studenckie Koło Naukowe Robotyków Instytut Obrabiarek i Technologii Budowy Maszyn- opiekun dr inż. Błażej Witkowski
  • ARTUDITU Studenckie Koło Naukowe Dynamiki i Sterowania Maszyn i Urządzeń - Katedra Dynamiki Maszyn- opiekun dr inż. Marek Balcerzak, prof. Artur Dąbrowski
  • Studenckie Koło Naukowe Odlewnictwa i Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych- Katedra Technologii Materiałowych i Systemów Produkcji - opiekun dr inż. Paweł Just

W1 na Kołach

Bardzo serdecznie zapraszamy do aktywności w Kołach Naukowych!