Wydział Mechaniczny i firma VEOLIA- „MECHATON 2023” - Hackathon poświęcony naukom inżynierskim

Hackathon poświęcony naukom inżynierskim

Świetne przeżycie? Świetny punkt do CV? Możliwość uzyskania dodatkowego wpisu do dyplomu?

TAK ! To wszystko możliwe jeżeli zgłosisz się do udziału w Mechatonie !

Wydział Mechaniczny wspólnie z firmą Veolia Energia Łódź S.A. organizuje wyzwanie dla grup studenckich - Hackathon poświęcony naukom inżynierskim o nazwie „MECHATON 2023”

Co to jest Mechaton?

Mechaton to 48-godzinne wyzwanie, w ramach którego uczestnicy będą mogli zaproponować rozwiązanie problemu przygotowanego przez firmę Veolia. W Mechatonie mogą uczestniczyć tylko studenci Wydziału Mechanicznego Politechniki Łódzkiej łącząc się dowolnie w zespoły liczące od 2 do 5 osób. W zależności od natury wyzwania, zespoły zostaną wyposażone w zasoby niezbędne do realizacji przedstawionego problemu. Każdy zespół otrzyma swoje pomieszczenie do pracy. W trakcie trwania Mechatonu jedna sala będzie pełniła rolę miejsca odpoczynku z przekąskami i ciepłymi napojami. Organizatorzy zapewniają również posiłki dla uczestników. W trakcie pracy nad wyzwaniem zespoły będą odwiedzane przez Mentorów w ramach tzw. check-inów. Na każdy check-in składa się kilkuminutowa wizyta u każdego zespołu i odpowiedź na zadane przez zespół pytania. Team Mentorski składa się z naukowców oraz przedstawicieli firmy Veolia.

• Zapraszamy studentów do podjęcia 48-godzinnego wyzwania !!!
  • Rywalizacja zespołów wsparta naszym mentoringiem i doradztwem.
  • Nieważne, z jakiego jesteś kierunku.
  • Umiejętności, które nabędziesz przydadzą Ci się na każdym etapie życia zawodowego!

Uczestnicy będą mieli okazję:

• poznać nowe osoby i tworzyć zespoły, łączyć bardzo różnorodne kompetencje i nauczy się współpracy w grupie;

• nauczyć się kompetencji związanych z myśleniem i działaniem projektowym

• podjąć się rozwiązania realnego wyzwania ogłoszonego przez współorganizatora – firmę Veolia Energia Łódź S.A.

Zawalczcie o 3 nagrody dla najlepszych pomysłów!

Przyjmujemy zgłoszenia:

• Zespołu (2-5 osób)

• Indywidualne

Program Mechatonu 2023

Środa (18 stycznia)

12.00 – Wykład otwierający (Veolia)

14.30 – Check-in

17.30 – Check-in

Czwartek (19 stycznia)

09.00 – Spotkanie plenarne wszystkich zespołów

13.30 – Check-in

17.30 – Check-in