Uroczystość inauguracji roku akademickiego w PŁ

Data dodania 21/09/2022 - 10:39
Kategorie

78. inauguracja roku akademickiego w Politechnice Łódzkiej odbędzie się 5 października (środa) w auli im. prof. T. Paryjczaka w budynku Alchemium (ul. Żeromskiego 114).

Image

Tradycyjnie uroczystość rozpocznie przemówienie rektora PŁ, prof. Krzysztofa Jóźwika, będące podsumowaniem ostatniego roku działalności uczelni. W trakcie wydarzenia najlepsi studenci otrzymają wyróżnienia i nagrody za wyniki w nauce.

Nagrody otrzymają także laureaci konkursu Łódzkiej Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT oraz Rady Uczelnianej FSNT NOT w PŁ na najlepszą pracę magisterską w Politechnice Łódzkiej. Stowarzyszenie Techników i Cukrowników kontynuując promocję prac dyplomowych wykonywanych na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności wręczy nagrody za prace, które wniosły istotny wkład w zakres analityki, techniki i technologii cukrownictwa.

Ważnym punktem programu każdej inauguracji jest immatrykulacja nowo przyjętych studentów i doktorantów oraz wykład inauguracyjny, który w tym roku wygłosi najmłodsza na PŁ profesor Anna Fabjańska z Instytutu Informatyki Stosowanej na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ zatytułowany "Wizja komputerowa i sztuczna inteligencja, czyli jak komputery widzą i rozumieją świat".

Zapraszamy do udziału w uroczystości, a także do oglądania bezpośredniej transmisji w Internecie. Początek o godz. 11.00.

Źródło - https://p.lodz.pl/uczelnia/aktualnosci/uroczystosc-inauguracji-roku-aka…

Strona dziala - zabbix