Stypendia Marszałka Województwa Łódzkiego

Marszałek Województwa Łódzkiego po raz kolejny przyznał jednorazowe stypendia naukowe najlepszym studentom z regionu łódzkiego. W ten sposób wyróżniono 23 osoby, w tym ośmioro studentów z Politechniki Łódzkiej.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że wśród stypendystów  jest studentka naszego wydziału – ANNA BASZCZYŃSKA – INŻYNIERIA PRODUKCJI.
Serdecznie gratulujemy.

Anna Baszczyńska

Anna Baszczyńska jest absolwentką inżynierii biomedycznej na Wydziale EEIA, obecnie studiuje inżynierię produkcji na Wydziale Mechanicznym. Jest liderką projektu GUST oraz prezesem SKN Energetyków. Projektowane przez GUST mikroturbiny wiatrowe, to produkt eksportowy studentów wielokrotnie nagradzany na światowych i krajowych konkursach. Brała udział w wielu konferencjach, m.in. w Istambule, Kuala Lumpur, Gdańsku, Sozopolu, prezentując tam artykuły, których była współautorką. Studia łączy z pracą na stanowisku Inżyniera Biomedycznego w firmie specjalizującej się w wykonywaniu wysokiej klasy protez uda i podudzia w technologii druku 3D. Za ważne osiągnięcie uważa pracę inżynierską Analiza uproszczonego zjawiska autoregulacji ukrwienia struktur mózgowych – symulacje numeryczne przepływu krwi w obrębie tętnic wewnątrzczaszkowych, która wykonała pod opieką dr. inż. Piotra Reorowicza oraz dr. inż. Zbigniewa Tyfy (z Instytutu Maszyn Przepływowych).