Studenci z Lodz Solar Team PŁ mistrzami Europy

Data dodania 19/09/2022 - 15:55
Kategorie

Zespół Lodz Solar Team jest częścią Koła Naukowego Miłośników Motoryzacji, działającego przy Instytucie Maszyn Przepływowych PŁ na Wydziale Mechanicznym.

Image
Image
Solar

Zawody iLumen European Solar Challenge w Belgii na torze Circuit Zolder okazały się kolejny raz szczęśliwe dla studentów Lodz Solar Team z Politechniki Łódzkiej. Podczas rywalizacji ich samochód Eagle Two okrążył tor 140 razy na jednym ładowaniu, uzyskując drugą notę punktową za przejechany dystans.

Po zsumowaniu punktacji z testów przed wyścigiem, jak i z samego wyścigu, okazało się, że Lodz Solar Team nie ma sobie równych w klasyfikacji generalnej. Tym samym zdobyliśmy tytuł Mistrzów Europy! - mówi z dumą szczęśliwa Weronika Grzesiak z Działu Marketingu zespołu PŁ.

W tegorocznej edycji mistrzostw Europy samochodów elektrycznych napędzanych energią słoneczną, zakończonej w miniony weekend (17-18.09), rywalizowało 18 drużyn podzielonych na dwie kategorie: Cruiser oraz Challenger. Zespół studentów Politechniki Łódzkiej Lodz Solar Team reprezentował uczelnię oraz Polskę w kategorii Cruiser.  

To już kolejny sukces studentów z Politechniki Łódzkiej w zawodach iLumen European Solar Challenge. Lodz Solar Team zdominował zawody w Belgii w ostatnich latach, triumfując w 2018 roku oraz zajmując drugie miejsce w 2021 roku. Mistrzostwa Europy samochodów elektrycznych napędzanych energią słoneczną odbywają się na zasadach legendarnego już wyścigu Le Mans i trwają 24 godziny.

Image
solar

 

 

GRATULUJEMY!

Źródło -  https://p.lodz.pl/uczelnia/aktualnosci/studenci-z-lodz-solar-team-pl-mi…

Strona dziala - zabbix