Studenci z Lodz Solar Team PŁ mistrzami Europy

Zespół Lodz Solar Team jest częścią Koła Naukowego Miłośników Motoryzacji, działającego przy Instytucie Maszyn Przepływowych PŁ na Wydziale Mechanicznym.

Solar

Zawody iLumen European Solar Challenge w Belgii na torze Circuit Zolder okazały się kolejny raz szczęśliwe dla studentów Lodz Solar Team z Politechniki Łódzkiej. Podczas rywalizacji ich samochód Eagle Two okrążył tor 140 razy na jednym ładowaniu, uzyskując drugą notę punktową za przejechany dystans.

Po zsumowaniu punktacji z testów przed wyścigiem, jak i z samego wyścigu, okazało się, że Lodz Solar Team nie ma sobie równych w klasyfikacji generalnej. Tym samym zdobyliśmy tytuł Mistrzów Europy! - mówi z dumą szczęśliwa Weronika Grzesiak z Działu Marketingu zespołu PŁ.

W tegorocznej edycji mistrzostw Europy samochodów elektrycznych napędzanych energią słoneczną, zakończonej w miniony weekend (17-18.09), rywalizowało 18 drużyn podzielonych na dwie kategorie: Cruiser oraz Challenger. Zespół studentów Politechniki Łódzkiej Lodz Solar Team reprezentował uczelnię oraz Polskę w kategorii Cruiser.

To już kolejny sukces studentów z Politechniki Łódzkiej w zawodach iLumen European Solar Challenge. Lodz Solar Team zdominował zawody w Belgii w ostatnich latach, triumfując w 2018 roku oraz zajmując drugie miejsce w 2021 roku. Mistrzostwa Europy samochodów elektrycznych napędzanych energią słoneczną odbywają się na zasadach legendarnego już wyścigu Le Mans i trwają 24 godziny.

solar

GRATULUJEMY!

Źródło -  https://p.lodz.pl/uczelnia/aktualnosci/studenci-z-lodz-solar-team-pl-mi…