Studenci z GUST Project i ich turbina wiatrowa najlepsi podczas International Small Wind Turbine Contest (ISWTC) 2024

Pierwsze miejsce w kategorii Sustainability

Projekt GUST (Generative Urban Small Turbine) został zainicjowany w październiku 2015 roku przez członków Studenckiego Koła Naukowego Energetyków (SKNE) przy Instytucie Maszyn Przepływowych Wydziału Mechanicznego PŁ.

Zespół studentów  zwyciężył w finale Międzynarodowego Konkursu Małych Turbin Wiatrowych - International Small Wind Turbine Contest (ISWTC) 2024, który odbył się w Hanze University of Applied Sciences w Groningen (Niderlandy), a testy turbin przeprowadzono w Delft University of Technology.

Ich projekt był najlepszy w kategorii zrównoważonego rozwoju, a został doceniony za redukcję śladu węglowego, wykorzystanie lokalnych materiałów oraz zastosowanie biokompozytu na bazie włókien lnu. Międzynarodowe jury eksperckie szczególnie doceniło studentów za przeprowadzoną dogłębną analizę cyklu życia (LCA).

Grupa studentów z Projektu GUST

Zapraszamy także - https://p.lodz.pl/uczelnia/aktualnosci/miedzynarodowy-sukces-projektu-g…

Bardzo serdecznie gratulujemy wielkiego sukcesu!