Rekrutacja na studia I stopnia dobiega końca!

Tylko do jutra, 12 lipca do godz. 15:00, można przynosić do Działu Rekrutacji teczki z dokumentami (osobiście albo przez osoby trzecie) lub nadać przesyłkę poprzez pocztę tradycyjną (liczy się data stempla pocztowego).

Kandydaci składają dokumenty w teczce opisanej zgodnie ze wzorem.

• Podanie o przyjęcie na studia w Politechnice Łódzkiej wydrukowane z Portalu rekrutacyjnego

Po dokonaniu rejestracji elektronicznej, wydrukowane i podpisane podanie wraz z resztą wymaganych dokumentów należy dostarczyć do Działu Rekrutacji. Wpłynięcie dokumentów jest podstawą do uaktywnienia Procesu kwalifikacji. Ogłaszane wyniki to ostateczne listy przyjętych (a nie wstępnie zakwalifikowanych) na studia w Politechnice Łódzkiej.

• Świadectwo dojrzałości

świadectwo dojrzałości uzyskane w polskim systemie oświaty:

Politechnika Łódzka honoruje jedynie oryginały świadectw dojrzałości lub ich oryginalne odpisy wystawione przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w przypadku „nowej matury” oraz odpisy wystawione przez szkołę w przypadku „starej matury”.

świadectwo lub inny dokument uzyskany poza polskim systemem oświaty uprawniający do ubiegania się o przyjęcie na studia:

─ oryginał świadectwa lub innego dokumentu uzyskanego poza polskim systemem oświaty uprawniającego do ubiegania się o przyjęcie na studia, zalegalizowany lub z dołączonym apostille,

─ zaświadczenie stwierdzające, że przedkładane świadectwo uprawnia do ubiegania się o przyjęcie na studia wyższe w państwie, w którego systemie edukacji działa instytucja wydająca świadectwo lub decyzję kuratora oświaty potwierdzającą nabycie uprawnień do kontynuowania nauki w szkole wyższej w Polsce,

─ tłumaczenie na język polski świadectwa i innych wyżej wymienionych dokumentów.

• Jedna aktualna fotografia, zgodna z wymaganiami stosowanymi przy wydawaniu dowodów osobistych.

• Dowód wniesienia opłaty rekrutacyjnej na konto PŁ  (wymagany w przypadku wniesienia opłaty rekrutacyjnej za pośrednictwem poczty lub przelewu bankowego).

Student PŁ nie może być przyjęty na kierunek, na którym aktualnie studiuje.

Dokumenty można dostarczyć lub przesłać je pocztą na adres Działu Rekrutacji Politechniki Łódzkiej (ul. Radwańska 29, 90-924 Łódź) wtedy o ich przyjęciu decyduje data stempla pocztowego.

Niedostarczenie dokumentów jest równoznaczne z rezygnacją ze studiów.

Kandydaci składają dokumenty w teczce opisanej zgodnie ze wzorem.