MOBILNE CENTRUM INNOWACJI, ROZWIĄZAŃ I TECHNOLOGII FIRMY EMERSON- EMERSON Roadshow

Data dodania 23/06/2022 - 08:53
Kategorie

20 czerwca 2022 roku na parkingu obok budynku „Fabryki Inżynierów XXI wieku” odbyła się wystawa EMERSON Roadshow.

Image

Firma EMERSON powstała w USA i jest czołowym światowym koncernem w dziedzinie automatyzacji procesów produkcyjnych dla wielu branż przemysłowych. W ostatnich latach EMERSON intensywnie rozwija się w Polsce w branży pneumatyki. Przejęła m.in. dział produkcji związany z pneumatyką firmy Bosch Rexroth, a także jest właścicielem zakładów Asco w Łodzi.

Podczas wystawy na Politechnice Łódzkiej firma EMERSON zaprezentowała innowacyjne produkty i rozwiązania z dziedziny sterowania przepływem mediów oraz pneumatyki. Przedstawiono przykładowe zastosowania cyfrowego przekształcania operacji wymiany danych oraz systemów automatyzacji maszyn, a także rozwiązania dotyczące systemów zarządzania i kontroli Edge i Scada. Oprócz elementów układów pneumatycznych, zwiedzający mogli zapoznać się m.in. z implementacją czujników natężenia przepływu w zespole przygotowania sprężonego powietrza do analizy zużycia czynnika roboczego z obsługą przemysłowego internetu rzeczy.

Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród studentów zwłaszcza kierunków Automatyka i Robotyka oraz Mechanika i Budowa Maszyn. Wśród zwiedzających byli pracownicy Wydziału Mechanicznego PŁ, członkowie łódzkiego Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich SIMP oraz zaproszeni przez firmę goście branżowi.

Organizatorem tego wydarzenia była Sekcja Sterowania i Napędu Hydraulicznego SIMP O/Łódź oraz Koło Zakładowe SIMP w Politechnice Łódzkiej pod patronatem Władz Wydziału Mechanicznego Politechniki Łódzkiej.

Grzegorz Bechciński

Przewodniczący Sekcji Sterowania i Napędu Hydraulicznego SIMP Oddział Łódź