MALOW SPACE na Wydziale Mechanicznym

Firma Malow Grupa Litpol wyraziła chęć współpracy z Wydziałem Mechanicznym i wyposażyła nową salę do spotkań w Fabryce Inżynierów.

Malow

25 maja br. Wydział Mechaniczny Politechniki Łódzkiej odwiedzili przedstawiciele firmy Malow z Suwałk. To jeden z największych w Europie producentów mebli metalowych.

Malow

Głównym celem wizyty było podpisanie Umowy ramowej o długofalowej współpracy z jednostką naukową oraz otwarcie sali seminaryjnej Malow Space w Instytucie Inżynierii Materiałowej, której firma jest patronem.Głównym celem wizyty było podpisanie Umowy ramowej o długofalowej współpracy z jednostką naukową i otwarcie Sali seminaryjnej MALOW SPACE w Instytucie Inżynierii Materiałowej na Wydziale Mechanicznym pod patronatem Firmy.

Stworzona pracownia wzbudziła duże zainteresowanie. Nareszcie mamy miejsce, w którym chce się usiąść do dyskusji. Bardzo nam tego brakowało – mówi prof. Łukasz Kaczmarek, dyrektor Instytutu.

Przedstawiciele firmy i władze Wydziału Mechanicznego nawiązali współpracę szeroko dotyczącą inżynierii materiałowej i mechanicznej. Potwierdzili przy tym jak istotnym i ważnym elementem rozwoju jest łączenie nauki ze środowiskiem społeczno-gospodarczym.

Umowa przewiduje podejmowanie działań, które pozwolą zidentyfikować, a następnie prowadzić projekty z obszaru innowacji i prac B+R, jak również wyselekcjonować te już istniejące, możliwe do wdrożenia. Będzie prowadzone doradztwo naukowo-badawcze, konsultacje techniczno-technologiczne, ekonomiczne oraz ekspertyzy, a także badanie jakości wyrobów. Uzupełnieniem współpracy będą szkolenia, kursy i konferencje. Planuje się też studia podyplomowe obejmujące obszary wspólnych zainteresowań i dobre praktyki produkcyjne, handlowe i usługowe oraz projektowanie nowych produktów.