I Konferencja Naukowa Wydziału Mechanicznego Politechniki Łódzkiej dla Młodych Naukowców.

Data dodania 12/09/2022 - 14:06
Kategorie

Konferencja odbyła się w dniach 6-7 września 2022 r. w Konopnicy.

Image

W dniach 6-7 września 2022 r. odbyła się I Konferencja Naukowa Wydziału Mechanicznego Politechniki Łódzkiej dla Młodych Naukowców.

Spotkanie rozpoczęliśmy w Łodzi, w budynku A22b Wydziału Mechanicznego – salach STREFY STUDENTA i kreślarni - miejsc idealnie przygotowanych i przystosowanych do nauki, spotkań, obrad, odpoczynku.

Następnie wszyscy uczestnicy wyjechali do Ośrodka Wypoczynkowego „Dworek” w Konopnicy.

Co skłoniło uczestników do tego wyjazdu?

Zapewne sposobność do podtrzymania i nawiązania kontaktów w środowisku naukowym, możliwość spotkania się i poznania, rozwianie naukowych wątpliwości, wysłuchania konstruktywnych uwag i wskazówek do zaprezentowanych osiągnięć. Zapewne możliwość wymiany wiedzy oraz doświadczeń z różnych obszarów badawczych, wspólne szukanie możliwości interdyscyplinarnej współpracy naukowej, wzajemna inspiracja intelektualna i badawcza.

Dopełnieniem niezwykle interesujących wystąpień posterowych była dyskusja o nowych wyzwaniach i przyszłości naszego Wydziału.

Jakie kroki należy podjąć, aby Wydział Mechaniczny Politechniki Łódzkiej stał się wiodącą jednostką w Polsce i jedną z kluczowych w Europie? Które czynniki stanowią o kluczu tego procesu?

Jak widzimy samych siebie na Wydziale „marzeń” w roku 2040?

Zainspirowani wykładem dr hab. inż. Grzegorza Liśkiewicza odpowiedzi poszukiwaliśmy w ramach warsztatu z prof. Łukaszem Kaczmarkiem. Klucz do wspólnego sukcesu leży we współpracy, wzajemnym poszanowaniu i wsparciu oraz słuchaniu potrzeb wynikających zarówno z realizacji pasji naukowych jak i dydaktycznych. Nie bez znaczenia jest osiągnięcie balansu w czerpaniu radości bycia rodziną, nie tylko służbowo, ale przede wszystkim prywatnie.

To niezwykłe bogactwo dyskusji z pokoleniem ludzi otwartych na świat, samodzielnych, kreatywnych, odważnie sięgających po nowe doświadczenia edukacyjne i naukowe było niewątpliwie wielkim atutem tej konferencji.

Podczas zakończenia konferencji Dziekan Wydziału prof. Tomasz Kubiak wręczył każdemu z obecnych certyfikaty uczestnictwa w konferencji.

Wierzymy, że I Konferencja Naukowa Wydziału Mechanicznego Politechniki Łódzkiej dla Młodych Naukowców stanie się na Wydziale wydarzeniem cyklicznym, naukowym panelem wymiany wiedzy, a tym samym będzie inspiracją do podjęcia nowych wyzwań badawczych, poszerzania horyzontów naukowych, nawiązywania współpracy oraz podniesienia poziomu innowacyjności i aplikacyjności prowadzonych badań.

Teraz kolejny krok przed nami. Zespół młodych naukowców będzie dalej pracował w ramach warsztatów. Ich ogromne zaangażowanie będzie stanowiło o dalszym, intensywnym rozwoju Wydziału Mechanicznego PŁ i sukcesie inicjatywy „ W1 2040”.

Organizatorzy postanowili, że wszystkie postery przedstawione podczas konferencji będą zaprezentowane w głównym holu Wydziału Mechanicznego. Będzie to promocja działalności i osiągnięć młodej kadry naukowej.

Organizatorzy z wielką satysfakcją i przyjemnością pragną podziękować wszystkim uczestnikom tego wydarzenia. Dziękujemy za wspaniałą atmosferę!

Image
konferencja w1
Image
konferencja w1
Image
konfrencja w1

Strona dziala - zabbix