„Gaudeamus igitur” - nowy rok akademicki na Wydziale Mechanicznym oficjalnie rozpoczęty.

Rok akademicki 2022/2023 na Wydziale Mechanicznym Politechniki Łódzkiej rozpoczął się uroczystą inauguracją w dniu 30 września, w audytorium im. A.Sołtana. To już 78 raz, kiedy w murach Wydziału rozpoczyna się to święto akademickie.

inauguracka

Dziekan Wydziału Mechanicznego prof. dr hab. inż. Tomasz Kubiak przywitał wszystkich Gości, Studentów i podkreślił, że inauguracja roku jest dla każdej uczelni, wydziału szczególnym wydarzeniem.

Cieszy fakt, że tak liczna grupa młodych ludzi zdecydowała się podjąć studia na Wydziale Mechanicznym.

Podczas inauguracji Pan Dziekan przedstawił dotychczasowe osiągnięcia naukowe i sukcesy dydaktyczne Wydziału. Podkreślił, że odpowiedni balans i zrównoważone przenikanie się sfery nauki, pracy i prywatnej są priorytetem.

Czas studiów to dla znakomitej większości osób jeden z najlepszych okresów w życiu. W ich trakcie poznajemy wiele nowych osób oraz zdobywamy nowe umiejętności. To także czas pierwszych sesji i intensywnej nauki. Tylko dzięki umiejętnemu łączeniu różnych obszarów funkcjonowania, jesteśmy w stanie docenić zarówno naukę, jak i odpoczynek. Osiągnięcie umiejętności harmonijnego planowania czasem i wielopoziomowego rozwoju, już w okresie studiów umożliwi studentom łatwiejsze wdrażanie tej dynamiki w późniejszym okresie, gdy obowiązków będzie przybywać.

Najważniejszą częścią uroczystości było ślubowanie nowo przyjętych studentów. Aktu immatrykulacji dokonał Prodziekan ds. Studenckich dr inż. Łukasz Stawiński. Nowo przyjęci studenci poszczególnych kierunków studiów złożyli ślubowanie i tym samym dołączyli do grona społeczności akademickiej PŁ.

Wykład inauguracyjny pt. “Kierunki mechaniczne – dobrze spasowane z przemysłem” wygłosił mgr inż. Jakub Krawczyk z firmy Corning, absolwent Wydziału Mechanicznego PŁ.

Vivat Academia, vivant professores!

inauguracja