Dwudniowe seminarium AUTOMATYZACJA INNOWACJE AUTONOMICZNOŚĆ

Wydarzenie zaprezentowało innowacje, automatyzacje i autonomiczność wyrobów firmy STILL

Warsztaty, prezentacje, pokazy:

- poświęcone programowaniu robotów mobilnych,

- instalacje przemysłowe automatyzacji transportu,

- innowacyjne rozwiązania automatyzacji procesów intralogistycznych.

Inicjatywa, która miała na celu przybliżenie funkcjonowania automatycznych urządzeń mobilnych stosowanych w produkcji, transporcie i szeroko pojętym przemyśle, dla grupy uczniów szkół branżowych -zachęcając ich do studiowania na PŁ, dla studentów w ramach poszerzania ich kompetencji branżowych, dla Uczelni do stworzenia płaszczyzny spotkania nauki z biznesem i przemysłem.

Wykładem „Przyszłość z AI – jak sztuczna inteligencja kształtuje nasze życie” wygłoszonym przez prof. Marka Małolepszego otworzyliśmy dwudniowe wydarzenie „Automatyzacja - Innowacje - Autonomiczność”.

• JAK SZTUCZNA INTELIGENCJA ZMIENIA NASZE ŻYCIE?
  • KIEDY Al POKONA CZŁOWIEKA?
  • W JAKICH DZIEDZINACH ŻYCIA WYKORZYSTUJE SIĘ SZTUCZNĄ INTELIGENCJĘ?
  • JAKA JEST PRZYSZŁOŚĆ SZTUCZNEJ INTELIGENCJI?

Gościliśmy przedstawicieli firm branżowych oraz uczniów i nauczycieli ze szkół:

• Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łodzi
  • I Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Mazowieckim
  • Zespołu Szkół nr 2 w Pabianicach
  • Zespołu Szkół Techniczno - Informatycznych w Łodzi,
  • Technikum Automatyki I Robotyki w Łodzi,
  • Zespołu Szkół Samochodowych i Mechatronicznych w Łodzi,
  • Technikum nr 3 w Łodzi.

Serdecznie dziękujemy za dwa dni dyskusji, spotkań z ekspertami, wymiany doświadczeń, zaprezentowanie młodzieży warunków studiowania i szans, jakie mogą posiadać po ukończeniu studiów zaczynając pracę zawodową.

Dziękujemy wszystkim firmom, które przybyły na spotkanie biznesowe, co sprzyja wymianie cennych informacji, pomysłów oraz nawiązywaniu partnerskich relacji.

Zapraszamy także do lektury o naszym wydarzeniu w Życiu Uczelni

Grupa zgromadzonych ludzi w patio Fabryki Inżynierów podczas wydarzenia Automatyzacja Innowacje Autonomiczność. Widok z piętra.

Zdjęcia przedstawiające banery, reklamę, pojazd i flagę firmy STILL

Cztery identyfikatory organizatorów wydarzenia Automatyzacja Innowacje Autonomiczność i ich imionami

Duża grupa uczniów zgromadzonych w patio Fabryki Inżynierów podczas wykładu z prowadzącym

Grupa uczniów z prowadzącą pokaz maszyny mobilnej firmy STILL w patio Fabryki Inżynierów XXI w.

Grupa uczniów z prowadzącą pokaz robotów mobilnych na korytarzu Fabryki Inżynierów XXI w.

Grupa uczniów z prowadzącym prezentację w laboratorium Wydziału

Grupa uczniów w sali seminaryjnej w Fabryce Inżynierów XXI w. podczas prezentacji oferty kształcenia Wydziału i prezentacji przedstawiciela firmy STILL
Grupa uczestników - przedstawicieli firm branżowych podczas seminarium Automatyzacja Innowacje Autonomiczność w audytorium

Foto:

Dziekanat Wydziału Mechanicznego