50 lat Koła Zakładowego Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (SIMP) przy Politechnice Łódzkiej

W dniu 15 listopada 2022 roku w salach Fabryki Inżynierów XXI wieku odbyło się uroczyste spotkanie związane z obchodami 50-lecia Koła Zakładowego Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (SIMP) przy Politechnice Łódzkiej.

W spotkaniu uczestniczyło ponad 70-ciu zaproszonych Gości, w tym Prorektor dr hab. inż. Witold Pawłowski, prof. PŁ oraz Dziekan Wydziału Mechanicznego prof. dr hab. inż. Tomasz Kubiak.

Prezes Koła Zakładowego dr hab. inż. Wojciech Stachurski, prof. PŁ przedstawił historię Koła oraz aktualności związane z jego działalnością.

Ważnym punktem Uroczystości było wręczenie dyplomów i nagród w ramach pierwszego etapu XXII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu SIMP za najlepszą pracę dyplomową o profilu mechanicznym obronioną w roku akademickim 2021/2022.

Spotkanie było także okazją do uroczystego wręczenia odznaki i legitymacji 5-ciu nowym członkom Stowarzyszenia.

Na ręce Prezesa Koła Zakładowego SIMP przy PŁ zostały złożone również listy gratulacyjne z okazji jubileuszu min. od Dziekana Wydziału Mechanicznego Profesora Tomasza Kubiaka oraz Prezesa Koła Zakładowego SIMP przy Pabianickiej Fabryce Narzędzi PAFANA S.A. Rafała Izaszka.

Uroczystość uświetnił również odczyt Profesora Jacka Sawickiego pt. Transfer wiedzy do biznesu: Hart-Tech i C Cube – spin-offy PŁ.

Dla upamiętnienia rocznicy 50-lecia powołania i działalności Koła Zakładowego SIMP wydano okolicznościowy biuletyn z intencją poznania i spopularyzowania zawartej w nim treści oraz chwili refleksji nad minionymi latami.

Serdeczne gratulacje wspaniałego Jubileuszu i najlepsze życzenia kolejnych lat sukcesów, szerokich perspektyw rozwoju, wytrwałości w realizacji zamierzeń.

SIMP

SIMP