MIĘDZYNARODOWY KONGRES - KLIMATYCZNA REGENERACJA MIAST 7-8 czerwca 2022, EC1 Łódź Miasto Kultury – ul. Targowa 1/3 (stacjonarnie i online)
II Kongres Regeneracja Miast będzie poświęcony polityce i procesom regeneracji miast postrzeganych przez pryzmat adaptacji do zmian klimatycznych. Regeneracja sama w sobie polega na odkryciu przydatności każdego potencjalnego składnika produkcji w nowych warunkach i jego stosowności w cyklu produkcji i rozwoju. Jest to proces, w którym wyłania się nowa „gramatyka” gospodarowania, przez co zmierza ona w kierunku rozwoju nowej trajektorii. Połączenie pojęcia regeneracji miast z adaptacją do zmian klimatu nadaje nowy obraz, wskazując na konieczność całościowego spojrzenia na procesy rozwoju miast w długoterminowej perspektywie trwania w nowych i zaskakujących warunkach oraz wyzwaniach – nie tylko klimatycznych, a także powiązanych ze zmianami klimatu lokalnych skutków zglobalizowanych zjawisk demograficznych. Celem konferencji jest wymiana krajowych i międzynarodowych doświadczeń miast, które podjęły się działań adaptacyjnych do zachodzących zmian klimatycznych pod różnym kątem: przestrzennym, demograficznym, gospodarczym i środowiskowym oraz próba sformułowania rekomendacji pod kątem polskiej polityki przestrzennej i wielopodmiotowej polityki miejskiej na rzecz wspierania lokalnych strategii adaptacyjnych.
Serdecznie zapraszamy pracowników uczelni, jak i studentów, do udziału w II Międzynarodowym Kongresie „Klimatyczna Regeneracja Miast”, który odbędzie się w EC1 - Miasto Kultury w dniach 7-8 czerwca. W debatach, panelach dyskusyjnych, potyczkach oraz prezentacjach weźmie udział ponad 150 prelegentów z całego świata. Organizatorem wydarzenia jest Urząd Miasta Łodzi oraz Open Eyes Economy.
Wśród gości dwudniowego spotkania znajdą się mówcy z całego świata, w tym przedstawiciele uczelni, samorządów terytorialnych, organizacji miejskich, ale także biznesu: architektów, inwestorów, deweloperów, firm budowlanych m. in.
- Elisa Ferreira, Komisarz ds. Spójności i Reform, Komisja Europejska,
- Kacper Kępiński, Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki,
- dr Ewa Łabno-Falęcka, Dyrektor ds. Komunikacji i Relacji Zewnętrznych, Mercedes-Benz Polska,
- dr hab. prof. IETU Marta Pogrzeba, Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych,
- Szymon Tumielewicz, Zastępca Dyrektora Departamentu Zrównoważonego Rozwoju i Współpracy Międzynarodowej Ministerstwo Środowiska,
- dr Håkan Tropp, Dyrektor programowy, Sztokholmski Międzynarodowy Instytut Wody.
Udział w Kongresie jest bezpłatny, natomiast wymagana jest rejestracja https://kongres.regeneracjamiast.pl/rejestracja-2022/
Poszukujemy też wolontariuszy, który będą mogli wesprzeć organizację Kongresu i obsługę gości.