Lorem ipsum

Lorem ipsum

WYDZIAŁ MECHANICZNY

AKTUALNOŚCI

A+ / A-

2021-09-02

Zaproszenie do udziału w Nocy Innowacji 2021 <Łódź>


Dzień dobry,


kontaktuję się z Państwem w imieniu Fundacji Digital Poland, która zajmuje się edukacją w zakresie nowych technologii, cyfryzacji i innowacji. Jednym z naszych projektów jest Digital Festival, który organizujemy cyklicznie w dniach 1-10 października. W tym roku odbędzie się już 3. edycja i, analogicznie do roku ubiegłego, będzie to 10 dni wypełnionych różnorodnymi ciekawymi aktywnościami i wydarzeniami, skupionymi wokół szeroko pojętych innowacji.


Jednym z najważniejszych wydarzeń odbywających się w ramach Festiwalu jest Noc Innowacji, do udziału w której chcielibyśmy Państwa serdecznie zaprosić. Uważamy, że Państwa działalność doskonale wpisuje się w założenia projektu.


Poniżej zamieściłem garść najważniejszych informacji o naszej inicjatywie. W razie potrzeby chętnie udostępnię też Państwu dodatkowe informacje i materiały dotyczące Nocy Innowacji, w tym również spis przykładowych form, jakie mogą przyjmować wydarzenia organizowane w jej ramach.


Czym jest Noc Innowacji?


Noc Innowacji to czas, w którym każdy zainteresowany może zwiedzić miejsca, w których na co dzień opracowywane są najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu nowych technologii lub które same w sobie są źródłami innowacji. W ramach Nocy Innowacji firmy, centra R&D, centra innowacji, instytuty badawcze, uczelnie oraz instytucje państwowe i naukowe otworzą dla zwiedzających drzwi do swoich pracowni i przestrzeni badawczych, na co dzień niedostępnych dla szerokiej publiczności. Może się to odbyć na wiele sposobów, od poprowadzenia wirtualnych prelekcji i sesji Q&A, aż po organizację zwiedzania wyżej wymienionych miejsc. Wydarzenia w ramach Nocy Innowacji mogą być zorganizowane w formie online lub „tradycyjnie”, offline.


Kiedy?


Noc Innowacji ma miejsce 9 października, natomiast cały Digital Festival odbywa się w dniach 1.10 - 10.10.


Kto jest organizatorem?


Fundacja Digital Poland jest pomysłodawcą i liderem projektu, ale nie byłoby to możliwe bez bezpośredniego zaangażowania wszystkich partnerów przedsięwzięcia.


Jaka jest nasza grupa docelowa?


Digital Festival wraz z Nocą Innowacji skierowany jest przede wszystkim do wszystkich osób zainteresowanych tematyką nowoczesnych technologii i innowacji. Duża część odbiorców to ludzie młodzi, studenci i absolwenci uczelni w całej Polsce. W toku organizacji wydarzeń Fundacja Digital Poland współpracuje z firmami, uczelniami, centrami technologicznymi, mediami lokalnymi i krajowymi, a także z wieloma innymi podmiotami. Poprzednie edycje Festiwalu dotarły do ponad 10 milionów osób i zaangażowały łącznie ponad 250 partnerów a także największe, ogólnopolskie media takie jak TVN, RASP (Onet), Agora czy Polsat.


Jak można się zaangażować?


Partnerów zachęcamy do otworzenia drzwi do swoich innowacyjnych miejsc i przygotowania atrakcji dla zwiedzających. Organizacja takiego przedsięwzięcia może przyjąć wiele form, m. in.:


Zwiedzanie obiektu z pracownikiem w roli przewodnika, który wprowadza uczestniczące osoby w realia funkcjonowania placówki i za pomocą interesujących historii pokazuje jej codzienną pracę Spotkanie z naukowcami, badaczami, inżynierami, programistami, projektantami i ekspertami, którzy mogą ułatwić słuchaczom zrozumienie otaczających (a także tych nadciągających) technologii (takie spotkania można przeprowadzić w formule speed dating – indywidualne spotkania twarzą w twarz, maksymalnie do 5 minut) Pokazy technik i technologii wykorzystywanych w ramach działalności obiektu w formie prezentacji interaktywnej Mini debaty w których uczestnicy poruszą najczęściej zadawane pytania dotyczące technologii, świata przyszłości czy bezpieczeństwa Konkursy, quizy (fotograficzne, artystyczne) gry i zabawy, które zaangażują i uatrakcyjnią doświadczenia związane z pobytem na terenie obiektu Warsztaty dla dzieci, pozwalające im oswoić się z otaczającą je na co dzień technologią pod okiem ekspertów Wyżej wymienione propozycje oczywiście nie wyczerpują tematu potencjalnych atrakcji, a Fundacja jest otwarta na wszelkie nowatorskie pomysły, jakie mogą się Państwu nasunąć.


Wszystkie aktywności można również przeprowadzać w formie online za pomocą dedykowanych platform, tworząc webinary, podcasty, wirtualne spacery czy zapewniając dostęp do interaktywnych materiałów.


Dlaczego to robimy


Naszym głównym celem jest edukowanie społeczeństwa, przezwyciężanie obaw związanych z nowymi technologiami, a tym samym przekonywanie ludzi do korzystania ze wszystkich technologicznych osiągnięć w codziennym życiu. Jednocześnie, Noc Innowacji stanowi skuteczne narzędzie dla wszystkich podmiotów związanych z ekosystemem innowacji i zapewnia im doskonały kontekst, w którym mogą zaprezentować się jako liderzy przemian cyfrowych.


Kto jest z nami?


Digital Festival oraz Noc Innowacji, współtworzy blisko 30 Partnerów, takich jak VISA, Polpharma, T-Mobile, Accenture, TVN, RASP, Capgemini, Ericsson, Frisco, UPC i wielu innych.


Jaki jest koszt?


Udział w Nocy Innowacji jest całkowicie nieodpłatny.


Jakie korzyści ma Partner Nocy Innowacji?


Wzmocnienie relacji ze światem nauki, biznesu i innowacyjnym otoczeniem


Promocja instytucji jako atrakcyjnego miejsca pracy


Współpraca z szerokim gronem Partnerów


Zestaw gotowych do realizacji pomysłów, również online


Wysoka frekwencja dzięki ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-promocyjnej


Pozycjonowanie marki w gronie uznanych twórców innowacji


Bycie częścią Digital Festival, wydarzenia zmieniającego Polskę i promującego innowacyjne miejsca w kraju


Mam nadzieję, że spodobał się Państwu pomysł Nocy Innowacji i dołączą Państwo do nas, aby wspólnie realizować wizję Polski jako jednego z wiodących ośrodków cyfrowych innowacji! Jeśli tak się stało, w linku poniżej znajdą Państwo formularz rejestracyjny dla tegorocznych Partnerów.


Formularz zgłoszeniowy Noc Innowacji


Gdyby mieli Państwo jakiekolwiek pytania pozostaję do Państwa dyspozycji. Będę również wdzięczny za informację zwrotną.


Dziękuję i będę czekał na dobre wieści!


Pozdrawiam


Mateusz Wiśniewski

Junior Project Manager


ch pracy przychodni „Policlinic”, tj. od poniedziałku do piątku od 8.30 do 18.30,

Telefon: +48 501 036 369

Email: Mateusz Wiśniewski

Fundacja DigitalPoland

Plac Europejski 1, 00-844 Warszawa

Digital Poland

WYDZIAŁ MECHANICZNY