Lorem ipsum

Lorem ipsum

WYDZIAŁ MECHANICZNY

AKTUALNOŚCI

A+ / A-

2020-05-18

Nasz Doktorant laureatem programy START

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej ogłosiła listę 100 najzdolniejszych młodych naukowców. Wśród wyróżnionych badaczy w programie START znalazł się Dominik Banat doktorant w Katedrze Wytrzymałości Materiałów i Konstrukcji PŁ. Jego opiekunem naukowym jest prof. dr hab. inż. Radosław Mania.

 

Zainteresowania naukowe u Dominika Banata pojawiły się już na początku studiów w Politechnice Łódzkiej. - Pierwszy artykuł naukowy napisałem już podczas drugiego roku studiów inżynierskich w Centrum Kształcenia Międzynarodowego. Zostałem wówczas nominowany do grupy wybitnych studentów Politechniki Łódzkiej i mogłem realizować program Krótkiej Indywidualnej Ścieżki Studiowania. W konsekwencji udało mi się skończyć studia inżynierskie i magisterskie dwa lata wcześniej niż zakładał tok studiów.

W październiku 2018 roku rozpocząłem studia doktoranckie na Wydziale Mechanicznym Politechniki Łódzkiej. W 2019 roku zostałem absolwentem uczelni Cranfield University w Wielkiej Brytanii na kierunku Master of Science by Research in Manufacturing Engineering.

Warto nadmienić również, że Dominik Banat jest laureatem konkursu Najlepszy Absolwent Politechniki Łódzkiej 2017 roku.

W tym roku do Programu START zgłosiło się 845 kandydatów. To najstarszy w Polsce program stypendialny dla najlepszych, młodych naukowców reprezentujących wszystkie dziedziny nauki. Działa od 28 lata. Jego celem jest wspieranie wybitnych młodych uczonych i zachęcanie ich do dalszego rozwoju naukowego. Laureaci programu START otrzymują wysokie roczne stypendium naukowe, które mogą przeznaczyć na dowolny cel.

WYDZIAŁ MECHANICZNY