2017-11-20

Reprezentacja Polski – zespół Lodz Solar Team

Reprezentacja Polski – zespół Lodz Solar Team po raz drugi ukończyła prestiżowy wyścig pojazdów elektrycznych, zasilanych energią słoneczną - Bridgestone World Solar Challenge 2017 w Australii.

Studenci przebyli słynną trasę Stuart Highway, biegnącą przez cały kontynent, prezentując pierwszy w historii tego wydarzenia samochód 5-osobowy.

Zespół pobił wynik sprzed dwóch lat, osiągając 4496 osobo-kilometrów oraz zajął 5 miejsce w testach praktyczności.

Projekt Lodz Solar Team realizowany jest w ramach SKN Miłośników Motoryzacji, działającego pod Instytutem Maszyn Przepływowych Wydziału Mechanicznego Politechniki Łódzkiej.

Od kilku lat otrzymuje wsparcie nie tylko Uczelni, ale również Urzędu Miasta Łodzi i inicjatywy Młodzi w Łodzi.

mwlodz