Lorem ipsum

Lorem ipsum

 
 

WYDZIAŁ MECHANICZNY

AKTUALNOŚCI

A+ / A-

2017-11-14

Zbuduj działający jetpack i zgarnij 2 miliony od Boeinga.

Masz dość grawitacji? Chciałbyś ją pokonać w jakiś wyjątkowy sposób? Nie interesuje cię latanie za pomocą standardowych metod, bo jesteś typem marzyciela? Innowatora? Hmm, wydaje się, że jest dla ciebie pewien konkurs.

 

Celem tego konkursu jest zaprojektowanie i wykonanie prototypu pojazdu latającego o własnościach prawie pionowego stratu i lądowania, zdolnego do przetransportowania jednej osoby na odległość 32 km (20 mil).

Ogólna suma nagród wynosi dwa miliony USD.

Struktura zespołów biorących udział w konkursie jest dowolna. Zarejestrowane zespoły będą mogły brać udział w comiesięcznych tele-spotkaniach z wybitnymi specjalistami oraz korzystać z mentoringu zapewnionego przez organizatorów.

Konkurs stanowi też doskonałą okazję do ugruntowania wiedzy zdobytej na uczelni i praktycznej realizacji innowacyjnego talentu studentów.

 

Bardzo silna konkurencja zapewnia tym większą motywację. W ciągu pierwszego miesiąca po ogłoszeniu konkursu zarejestrowało się ponad 1000 uczestników z ponad 70 krajów.

 

Pierwsza faza konkursu polega na przygotowaniu sprawozdania opisującego specyfikacje techniczne projektowanego pojazdu, wraz z rysunkami. Dziesięć najlepszych prac otrzyma nagrody w wysokości 20,000 USD, każda.

 

Termin rejestracji udziału w fazie pierwszej upływa 4 kwietnia, 2018 roku, a termin składania prac prezentujących wyniki pierwszej fazy, 18 kwietnia, 2018 roku. Szczegółyopublikowane są na stronie https://herox.com/GoFly.