2016-08-30

Studenci z PŁ pobili własny rekord

Zespół Iron Warriors - Miłośnicy Motoryzacji zrzeszeni w Studenckim Kole Naukowym na Wydziale Mechanicznym PŁ, na zakończonych w niedzielę (28.08) w Finlandii zawodach "Pisaralla Pisimmälle", pobili własny rekord Polski w "jeździe na kropelce paliwa".

Studenci reprezentujący PŁ ustanowili nowy rekord Polski - przejechali 837 km na jednym litrze paliwa. Bolid zbudowany przez miłośników motoryzacji, wystartował tym razem w zawodach super oszczędnych pojazdów, które odbyły się 27 i 28 sierpnia w miasteczku Nokia, w Finlandii. Na swoim profilu na FB (link is external)studenci napisali: Uwaga uwaga! Nowy rekord Polski w "jeździe na kropelce" wynosi 837 km/1litrze czyli poprawiliśmy nasz wynik o 7 km!

Gratulujemy i czekamy na relację z zawodów. Zespół wróci do Łodzi w środę, 31 sierpnia.