2016-05-24

Drugie miejsce na podium zespołu Iron Warriors podczas zawodów Shell Eco Marathon Le Mans

foto

W przeciągu ostatnich dwóch weekendów zespół Iron Warriors ze Studenckiego Koła Naukowego Miłośników Motoryzacji rywalizował na zawodach super oszczędnych pojazdów.

Na pierwszych zawodach - oficjalnym rozpoczęciu sezonu Shell Eco Marathon, studenci ścigali się na torze kartingowym w francuskim Le Mans. Tuż obok legendarnego Circuit de la Sarthe gdzie odbywają się sławne wyścigi 24h nasi studenci stanęli na drugim stopniu podium.

foto

Po jednym dniu przerwy bolid Eco Arrow jeździł już po ulicach Valencienes na północy Francji. Wśród 56 drużyn, w tym 13stu w kategorii benzynowych prototypów nasza drużyna okazała się najlepsza.

Miłośnicy motoryzacji wykręcili 489 km na litrze paliwa i oprócz pucharu za pierwsze miejsce, otrzymali również wyróżnienia za Design (II miejsce) i Innowacje zastosowane w bolidzie (III miejsce).