2016-05-23

Mgr inż. Piotr Brzeski z Naszego Wydziału Laureatem programu START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

Fundacja wyłoniła laureatów dwudziestej czwartej edycji programu stypendialnego START. Wśród stypendystów jest młody naukowiec z Wydziału Mechanicznego mgr inż. Piotr Brzeski z Katedry Dynamiki Maszyn.

Jest to jego drugie stypendium START. Poza samym stypendium otrzymał również grant na wyjazd studyjny do grupy Profesora Lawrenca N. Virgina z Duke University, USA.

Mgr inż. Piotr Brzeski jest na czwartym roku studium doktoranckiego Mechanika. Jego promotorem jest dr hab. inż. Przemysław Perlikowski, prof. PŁ, także dwukrotny laureat stypendium START FNP.

W konkursie brało udział 1291 kandydatów, wybrano 121 najzdolniejszych młodych naukowców, którzy otrzymali od FNP roczne stypendium.

Uroczystość wręczenia dyplomów tegorocznym laureatom programu START odbyła się 21 maja na Zamku Królewskim w Warszawie.
Relację z tego wydarzenia można obejrzeć na kanale Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej na YouTube:

dyplom