S
 
 
więcej

WYDZIAŁ MECHANICZNY

NASZE SUKCESY - ARCHIWUM

A+ / A-

2017-07-13

Premiera nowego bolidu słonecznego z PŁ

Zespół Lodz Solar Team skonstruował nowy pojazd - EAGLE TWO, który zaprezentował w piątek, 14 lipca. To już drugi bolid napędzany energią słoneczną, zbudowany przez studentów Politechniki Łódzkiej.

więcej

2017-07-11

Sukces młodych konstruktorów turbiny wiatrowej z PŁ

Zespół GUST (Generative Urban Small Turbine) - studenci Politechniki Łódzkiej powtórzyli ubiegłoroczny sukces. Wygrali, po raz kolejny, międzynarodowy konkurs turbin wiatrowych w Holandii. Ich rozwiązania konstrukcyjne mogą pomóc w realizacji wykorzystania energii wiatru na obszarze zurbanizowanym, na terenie kraju.

2017-07-03

Innowacyjna technologia modyfikacji implantów kostnych z PŁ nagrodzona .

 

 

 

więcej

2017-07-03

Pięć wynalazków z PŁ nagrodzonych medalami.

Naukowcy z Politechniki Łódzkiej podczas Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTARG 2017 zaprezentowali pięć rozwiązań i wszystkie zostały nagrodzone. Wynalazcy odebrali trzy złote i dwa srebrne medale.

więcej

2016-12-13

Studenci PŁ zbudują nowy pojazd solarny

Solarny pojazd studentów Politechniki Łódzkiej - Eagle One - potwierdził swoją bardzo dobrą formę na wyścigach Sasol Solar Challenge 2016 w RPA, zdobywając kilka nagród. Zespół został także wyróżniony nagrodą specjalną, Communication Award, przyznawaną za najlepszą relację medialną z wydarzenia.

więcej

2016-12-12

Dlaczego grafen?

Co stanowi wspólną płaszczyznę, która łączy takie technologie jak: elastyczna elektronika, miniaturyzacja komputerów, ultra pojemne baterie, panaceum na choroby cywilizacyjne, ultra wydajne i tanie źródła napędów przyszłości… Jest nią GRAFEN, który obecnie wytwarzany jest w Łodzi w oparciu o amerykański i europejski patent.

więcej

2016-11-23

Nauka movi(e): o przydomowej turbinie wykorzystującej energię wiatrową - zespół GUST

GUST (Generative Urban Small Turbine) to zespół studentów i doktorantów działający w Kole Naukowym Energetyków Politechniki Łódzkiej. Młodzi naukowcy w kilka mięsięcy zbudowali turbinę wiatrową, która okazała się najlepsza podczas prestiżowego konkursu International Small Wind Turbine Contest 2016 w Holandii.

więcej

2016-11-17

Nauka movi(e): głosem prof. Leszka Podsędkowskiego o narzędziu pomocnym przy operacji stawu biodrowego

Lekarze i pacjenci od lat czekają na rozwiązanie, które pomoże uniknąć komplikacji po operacji wstawienia endoprotezy biodra. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom, na Politechnice Łódzkiej stworzono narzędzie do pomiaru zmiany położenia kości udowej podczas operacji.

więcej

2016-09-22

Pierwsza wyróżniająca ocena dla kierunku kształcenia na Politechnice Łódzkiej

 

Polska Komisja Akredytacyjna (PKA) bardzo wysoko oceniła kierunek inżynieria materiałowa na Wydziale Mechanicznym PŁ, na studiach pierwszego i drugiego stopnia o profilu ogólnoakademickim.

Zespół Oceniający przyznał kierunkowi ocenę wyróżniającą na pięć lat.

więcej

2016-08-30

Studenci z PŁ pobili własny rekord

Zespół Iron Warriors - Miłośnicy Motoryzacji zrzeszeni w Studenckim Kole Naukowym na Wydziale Mechanicznym PŁ, na zakończonych w niedzielę (28.08) w Finlandii zawodach "Pisaralla Pisimmälle", pobili własny rekord Polski w "jeździe na kropelce paliwa".

więcej

2016-07-21

Student Naszego Wydziału zwycięzcą konkursu na fotel przyszłości.

Młody konstruktor - Gabriel Michalski, student III roku mechaniki i budowy maszyn na Politechnice Łódzkiej został laureatem konkursu „„Innovate with Kongsberg Automotive Pruszków. Choose your automotive career path”.

więcej

2016-05-24

Drugie miejsce na podium zespołu Iron Warriors podczas zawodów Shell Eco Marathon Le Mans

W przeciągu ostatnich dwóch weekendów zespół Iron Warriors ze Studenckiego Koła Naukowego Miłośników Motoryzacji rywalizował na zawodach super oszczędnych pojazdów. Na pierwszych zawodach - oficjalnym rozpoczęciu sezonu Shell Eco Marathon, studenci ścigali się na torze kartingowym w francuskim Le Mans.

 

więcej

2016-05-23

Mgr inż. Piotr Brzeski z Naszego Wydziału Laureatem programu START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

Fundacja wyłoniła laureatów dwudziestej czwartej edycji programu stypendialnego START. Wśród stypendystów jest młody naukowiec z Wydziału Mechanicznego mgr inż. Piotr Brzeski z Katedry Dynamiki Maszyn.

 

więcej

2016-01-04

szkola

Innowacyjny pojazd studentów

Nasi studenci z - HyperLodz Team - stworzyli projekt kapsuły pasażerskiej do ultraszybkiego systemu transportu: począwszy od konstrukcji, przez napęd, aerodynamikę, po kompleksowe systemy bezpieczeństwa. Zgłosili go do konkursu Hyperloop Pod Competition ogłoszonego przez amerykańska firmę SpaceX i zakwalifikowali się do ścisłego grona finalistów, jako jedyny zespół z Polski.

więcej

Wydział Mechaniczny